Hoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 2
» En Son Üyemiz: BobbyCof
» Konu Sayısı: 12
» Mesaj Sayısı: 12

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 2 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 2 Misafir

En Son Konular
PHP Vs Python Karşılaştır...
Forum: PHP
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:25 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 36
PHP Geliştiricilerinde Ar...
Forum: PHP
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:24 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 32
Google AdSense Optimizasy...
Forum: Adsense
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:23 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 36
Google AdSense İle Para K...
Forum: Adsense
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:22 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 28
Visual Basic 6 Kılavuzu
Forum: Visual Basic
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:21 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 34
Uygulamalar için Visual B...
Forum: Visual Basic
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:20 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 30
Python Neden Tercih Edile...
Forum: PYTHON
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:20 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 31
Python Web Uygulamaları S...
Forum: PYTHON
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:19 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 27
Python Neden Kalıcı Bir D...
Forum: PYTHON
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:18 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 34
Java Netbeans ve Eclipse ...
Forum: Java
Son Mesaj: admin
02-02-2020, 05:17 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 42

 
  PHP Vs Python Karşılaştırma
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:25 PM - Forum: PHP - Cevap Yok

PHP veya Python mu? Soru, şaşırtıcı bir web uygulaması ile büyük yapmak isteyen web geliştirme alanındaki her yeni başlangıç aklına geliyor. Her iki dil de web geliştirmede son derece ve eşit derecede popüler olduğundan ve kendi avantajlarına sahip olduğundan, istediğiniz proje için mükemmel olanı seçmek zordur. Tüm bu yeni başlayanlara hızlı bir karar vermelerinde yardımcı olmak için, bu makale kalemi, ikisi arasındaki farkların uçlarını çeşitli açılardan azaltır.
Programlama hakkında

PHP her zaman önce ve sonra diğer çözümler için web sayfaları oluşturmak için tanımlanmış bir dil olmuştur ve olacaktır. Yani, her şekilde PHP, kodları olan HTML şablonu gibidir. Aksine, Python, geliştiricilere çok fazla esneklik ve özelleştirme seçenekleri sunan çok amaçlı bir dil olarak gelir. Böylece, Python'u seçmek, web projeniz için ihtiyacınız olan işlevselliği sunacak bir çerçeve elde etmek anlamına gelir.

Dil sözdizimi
C benzeri bir dilde usta olan herkes, C benzeri sözdizimine dayandığı için PHP'yi doğru şekilde alabilir. Bununla birlikte, Python dil sözdizimi açısından o kadar basit değildir ve kodlama yolunda bazı büyük ayarlamalar yapmanız gerekir. Örneğin, beyaz boşluklar köşeli ayraçlar yerine önemli hale getirilmelidir.

Öğrenme eğrisi
PHP topluluğu, web geliştirmedeki şeyleri çok kolay ve dostane hale getirmek için mükemmel çabalar göstermiştir. Bununla birlikte, web yaratıcıları sözdiziminde akıcılık geliştirdiler ve bir web tasarımını çevirmek için uygun fonksiyonel kod oluşturmak için araçları kullanabilirler. Öte yandan, Python başlangıçta zordur ve biçimlendirmede hatalara neden olabilir. Şüphesiz, PHP en basit ve son derece öğrenilebilir bir dildir ve Python'u kazanır.
Hata ayıklama ve profil oluşturma araçları

PHP'de hata ayıklama ve profil oluşturma için Google'dan herhangi bir araca ihtiyacınız olduğunda her zaman emin bağlantılar alırsınız. Kapsamlı bir geliştirici ekosisteminin avantajına sahiptir ve herhangi bir aracı kolayca alabilirsiniz. Bu, geliştiricilerin neden bu hata ayıklama için bu tür araçları alma şansı nadir olduğundan Python yerine PHP kullanmayı tercih ettiklerini açıklar. Belki de Python çözümlerine olan ihtiyaç çok daha azdır.
Yukarıdaki tüm noktaları ifade etmek PHP'nin gitmeniz gereken dil olduğunu ortaya koyuyor. Python, kod yazmak veya sözdizimi ile ilgili olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. PHP'yi seçmenin temel nedeni budur. Bununla birlikte, PHP de büyük projelerle karmaşıklaşabilir, ancak bu normaldir. Karmaşık çözümler için profesyonel düzeyde ciddi programlama yapmak her dilde eşit derecede zordur.

Bu öğeyi yazdır

  PHP Geliştiricilerinde Arana Özellikler
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:24 PM - Forum: PHP - Cevap Yok

Bir web sitesi geliştirirken PHP'nin şimdiye kadar kullanılan en popüler programlama dillerinden biri olduğu söylenebilir. Birçoğu çok yakında başka dillerle değiştirileceğine inanıyor, ancak bugün bile hala güçlü duruyor ve önümüzdeki yıllarda bile değiştirilecek gibi görünmüyor. PHP dili dinamik web uygulamaları ve portallar oluşturmak için kullanılır ve bu son derece rekabetçi sanal dünyadaki müşterilerle bağlantı kurmaya yardımcı olan tamamen işlevsel ve ölçeklenebilir bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olabilecek deneyimli PHP geliştiricilerini işe almak çok önemlidir. Bu nedenle, bu açık kaynak çerçevesini kullanarak web sitenizi oluşturmaya karar verdiyseniz, o zaman akıllı bir şey yaptınız ve bir sonraki adım, projenizi oluşturmak için özel bir PHP geliştiricisi kiralamaktır. İşte yaklaşan projeniz için en iyi kaynağı seçmenize yardımcı olacak kritik işaretçilerin bir listesi.

Bilgilerini değerlendirin: PHP geliştiricisinin bu dilde uzmanlığa sahip olması ve iş gereksinimlerinizi anlaması çok önemlidir. Bunun için teknik bilgi tabanını değerlendirmeniz gerekir. Devam eden sınıfların türü veya şirketin çalışanlarına en son trendler ve araçlarla güncel kalmak için sunduğu eğitim oturumları hakkında bilgi edinmeye çalışın. Bu, geliştiricilerin PHP projesini oluştururken teknoloji geliştirmelerinden haberdar olmasını sağlayacaktır.

Kalıplaşmış sorular sormaktan kaçının: Projeniz için en iyi PHP geliştiricisini işe almak çok önemlidir ve bunun için programcıyla görüşmeye hazır olmalısınız. Önceden bir soru listesi hazırlayın, ancak basmakalıp soru sormamayı unutmayın. Geliştiricilerin bilgilerini ve projenizle ilgili bir şeyi yargılamanıza veya test etmenize yardımcı olacak sorular sormaya çalışın. PHP kullanarak verilerin nasıl şifreleneceği veya PHP'nin bazı tasarım kalıpları gibi teknik sorular becerilerin doğrulanmasına yardımcı olacaktır.

İletişim demektir ki: Offshore PHP geliştiricileri işe aldığınızda, geliştiriciye telefonla, sohbet veya hatta e-posta yoluyla talimatlar sunacaksınız. İşe alınan kişi sizin söylediklerinizi alamazsa veya onun ne dediğini anlayamazsanız, o zaman çok para harcarsınız. Bu nedenle, sizinle kolayca iletişim kurabilen ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilen birini işe alın.

Önceki projeler: Özel PHP geliştiricileri seçmeden önce geçmiş projelerini kontrol etmek çok önemlidir. Onlara sizinki gibi benzer projelerde çalışıp çalışmadıklarını sorun. Müşteri referansları ve vaka çalışmaları, geliştiricilerin tanınmış şirketler ve çeşitli alanlarla çalıştığını göstermektedir. İyi bir itibar, aslında işin geri dönüş süresi ve kalitesi ile ilişkili herhangi bir zorluktan kurtaracaktır. Önceki müşteriler işlerinden memnunlarsa, onlarla herhangi bir sorun yaşamamalısınız.

Maliyeti analiz edin: Her projenin bir bütçesi vardır ve tutar dahilinde kalmak önemlidir. Paranızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için onlarca şirketten bir teklif alın ve onlardan özel PHP geliştiricileri işe alma maliyetini karşılaştırın. Ancak en düşük fiyatları sunan bir şirketi işe almamayı unutmayın. Nihai bir karara varmadan önce çalışmalarını ve sundukları hizmetleri doğrulayın.

Bu öğeyi yazdır

  Google AdSense Optimizasyonu için 9 Gelişmiş İpucu
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:23 PM - Forum: Adsense - Cevap Yok

Sen sadece "yeterince iyi" ye razı olmayan birisin. Aslında, kulaklarınız, sadece 10 mil yarıçapındaki herhangi biri "optimize edilmiş" kelimesinden bahsederse biraz seğirir. Biliyoruz, sorun değil. Benzer fikirlere sahip insanlarla güvenli bir yerdesiniz. Şimdi bir Google AdSense kontrol panelinde de yolunuzu biliyorsanız, bu sizin için gönderi.

1. Geçersiz Trafiği Düzelt
2015'ten bu yana Google, aylık gelir raporunuza bir satır eklemeye başladı. Gelirinizi düşüren "Geçersiz Trafik – İçerik için AdSense" satırı. Bazen ihmal edilebilir bir miktar. Ve bazen gelir akışınızın önemli bir kısmı olabilir.
Geçersiz trafik almaya devam ederseniz, para kaybetmeye devam edersiniz. Çok fazla varsa hesabınız askıya alınabilir. Bu geçersiz tıklamaların nereden geldiğini bilmeseniz bile.

Ne yapabilirsin?

 • Daha fazla içerik! Sayfanızda içerikten daha fazla reklam varsa Google sizi cezalandırır. Geri dönen kullanıcıların kitlenizi de etkileyebileceğinden ikisini dengelediğinizden emin olun.

 • Sosyal medya trafiğine dikkat edin – AdSense bundan hoşlanmıyor. Google, arama motorundan (gee, nedenini merak ediyorum) veya bu sayfalardan ulaştığı sayfalardan gelen görüntüleyenleri tercih eder. Özellikle, geldiği platform üzerinden ödenmeyen ücretli trafiği beğenmezler (büyük Facebook gruplarındaki ücretli gönderiler veya botlarla ücretli retweetler gibi).

 • Son fakat en az değil – Google ile iletişim kurun. Yanlış bir şey yapmıyorsanız ve aldığınız trafik gerçek, yasal ve gerçekten tıklıyorsa? Rakiplerinizden tıklayan bombalamanın kurbanı olabilirsiniz.
2. Kategori Engelleme
AdSense'teki kategorileri engelleme veya engellemeyi kaldırma gelirler üzerinde etkili olabilir. Etkisi ne kadar ve nasıl? Bu biraz daha karmaşık ..
Bazı kategoriler daha yüksek TBM'lere sahipken, diğerleri daha yüksek TO'lara sahiptir. Ana soru – kategori engelleme / engellemeyi kaldırma ile BGBG'leri nasıl en üst düzeye çıkarırsınız?
Hangi kategorilerin kötü performans gösterdiğini kontrol etmek için "Reklamlara İzin Ver ve Reklamları Engelle" altındaki raporlara bakın. Çok fazla gösterim alan ancak düşük gelirli kategoriler, en azından geçici olarak engellemeyi denemeniz gereken kategorilerdir.
Doğru, reklam yerleşimlerinizdeki rekabeti azaltacaktır, ancak doğru reklamları ve reklamverenleri yolunuza sokacaktır.

3. Yüksek TBM'ler için Akıllı Fiyatlandırma Hack
Birçok yayıncı Google AdSense Akıllı Fiyatlandırma algoritmasından taşmış gibi görünüyordu. Bu algoritma, yayıncı ağında reklam verirken reklamverenlerin paralarının değerini almasını sağlamaya çalışır.
Dolayısıyla, Google'ın Akıllı Fiyatlandırmasının size karşı değil, sizin için çalışmasını sağlayın. Kâr amacı gütmeyen kategorileri engelleyin. Reklamları yanlışlıkla tıklanamayacakları yerlere yerleştirin ve dönüşüm sağlayacak trafiği getirmek için elinizden geleni yapın. Sadece müşteriye dönüşmeyen ucuz görünümler değil.
Ancak hangi trafiğin dönüştürüleceğini nasıl bilebilirim?
Klasik müşteri yolculuğunu "tersine mühendislik" etmeniz ve bu yolculuğun bir parçası olarak kullanılabilecek içerik sağlamanız gerekir.
Web sitelerinizin bir müşteri yolculuğuna nasıl sığabileceğini düşünün ve içeriğinizi eşleşecek şekilde uyarlayın.

4. Özel Kanallar
Bilgili reklamverenleri ve ayrıntılı parça reklam birimi performansını çekmek için henüz yapmadıysanız özel kanalları kullanmak istersiniz.
Özel kanallar, reklamverenlerin doğrudan hedefleyebileceği reklam grupları veya tekli yerleşimler oluşturmanıza olanak tanır. Reklamverenlere bu özelliği vererek reklam alanınız için rekabeti artırıyorsunuz.
Henüz AdSense hesabınızda özel kanallar oluşturmadıysanız, sizi yönlendirmek için bir kılavuzumuz var. Zaman yatırımına değdiğinden emin değilseniz, yine de bu kılavuzu okumak istiyorsunuz. Muhtemelen bu özel kanalları AdSense hesabınızda oluşturmaya ikna edecektir.

5. Sabit ve Yayın İçi Reklamlar
Her web sitesi para kazanma acemi bilir – ekranın üst kısmı altındır. Ama bu aptalların altını. İşte nedeni.
Ekranın üst kısmındaki reklam, genellikle ziyaretçinin sayfanıza geldiğinde gördüğü ilk şeylerden biridir. Reklamlar cazip hale getirilir. Ancak görüntüleyen, reklamlara bakmak için sayfanıza gelmedi ve bunu unutamazsınız.
Bunu nasıl çözersin?
Sabit (asılı, sabit ve hareketli) reklamlar ve yayın içi reklamlar. Kullanıcıları kaydırdıkça takip eden doğru reklamlar ve içerikte kendilerine "çıkış noktaları" veren akış içi reklamlar, daha yüksek BGBG'lerin yoludur. Bu konuda daha fazla gelir için AdSense'e fazladan bir sıkma koymanın yolları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

6. Boyut için Optimize Edin
Birisi size mobil cihaz için optimize etmek çok önemli olduğunu söyledi her zaman bir dolar varsa? Muhtemelen artık içeriğinizden para kazanmanıza gerek yoktur. Ya da iş. Hiç. Ama burada tam olarak söylediğimiz bu değil.
Web sitenizin temasına veya kurulumuna bağlı olarak, farklı cihazlar için farklı düzenler oluşturabilirsiniz. Duyarlı sayfalar reklamları her zaman yanlış yerlere yerleştirir, bu nedenle mobil gelirleri en üst düzeye çıkarmak için bunun üstesinden gelmek istersiniz.
Bunun yerine, cihaz tablet veya akıllı telefon olduğunda mobil cihazlarda daha az performans getiren reklamları gizleyebilirsiniz. Ardından, yalnızca mobil cihazlarda görüntülenen ve mobil düzen için optimize edilmiş, yalnızca mobil cihazlara yönelik bir reklam birimi ekleyin.

7. Gelişmiş Coğrafi Hedefleme
Bazı ülkeler ve yerel ayarlar diğerlerinden daha yüksek TBM'lere sahiptir. Örneğin, İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya Afrika veya Hindistan'dan çok daha yüksek TBM'ler getiriyor.
İtalyanca veya Almanca bir blogunuz varsa – daha yüksek TBM görünümleri için İngilizce bir bölüm eklemeyi düşünebilirsiniz. Ve bulunduğunuz yerde yüksek fiyatlı nişler aramak zorunda kalacaksınız.
İçerik sitenizin İngilizce olduğu varsayılarak, en çok ödeme yapan ülkelerden trafik çekmek için elinizden geleni yapmak istiyorsunuz. Bu, kitle edinme çabalarınızın oraya odaklanması ve bölgedeki insanların çıkarlarına hitap etmesi gerektiği anlamına gelir.
Hangi ülkelerin daha fazla ödeme yaptığını nasıl kontrol edersiniz? AdSense hakkındaki performans raporlarınızdaki Ülkeleri kontrol edin. Ve görebileceğiniz en yüksek TBM'ye sahip yerlerden daha fazla trafik getirin.

8. Eşzamansız AdSense Kodunu Kullanma
2015 yılında Google, yayıncıların, içinde reklam birimleri bulunan sayfalarının yükleme süresini azaltmasına yardımcı olmak için eşzamansız reklam kodunu tanıttı.

9. Optimizasyon
Son tavsiyemiz, daima test etmektir. Çeşitli nişlerden para kazanma tecrübemizden, almak için bir optimizasyon varsa, her zaman test yapmaktır. Aslında bunu bir adım daha ileri götürdük ve tüm AdSense TO'sunu optimize etme sürecini kolay ve hızlı hale getirmek için bir Test eko-sistemi oluşturduk.

Bu öğeyi yazdır

  Google AdSense İle Para Kazanın
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:22 PM - Forum: Adsense - Cevap Yok

Yazmayı seviyor musunuz? Bunu yaparak para kazanmak ister misiniz? Sonuç olarak Google AdSense'i deneyin. Boşuna neredeyse para.
Google AdSense, mal ve hizmetlere reklam veren tüm büyüklükteki web sitelerine gelir paylaşımı sağlar. Bu reklamlar, sitedeki içerikle ilgilidir ve sitenin kullanıcılarını hedefler. Reklam tıklandığında site sahibine küçük bir miktar ödenir.

AdWords
Google'ın ana gelir kaynağı, arama sonucu sayfalarında reklam yayınlamaya izin verilerek kazanılır. Bu kaynağa, tıklama başına ödeme pazarlama formu olan AdWords denir. Sponsorlu Sonuçlar olarak adlandırılan bu reklamlar, organik sonuçlar listesinin üstündedir ve sayfanın sağ kenar boşluğundadır. AdWords'ü olan reklamverenler, en yüksek kalitede reklama sahip en yüksek teklif verenin ilk sırada yer aldığı açık artırmalara dayanan bu sistemdeki tıklama başına ödeme yapar.

AdSense
Aynı AdWords, AdWords programı tarafından bağımsız bir web sitesinde görüntülenebilir. Sahibi, tıklamanın yaklaşık% 68'ini alırken, geri kalanı Google'ı alır.

AdSense nasıl çalışır?
Basitçe söylemek gerekirse, web sitesi sahibi reklamları görüntüler ve kullanıcılar reklamı tıkladığında (ve bazen görüntülediğinde) ödeme alır.

AdSense ile Ne Kadar Kazanabilirsiniz?
Tıklama başına komisyon, belirli bir reklam için reklamveren oranının ne kadar olduğuna bağlıdır. Bu kazançlar tıklama başına 2 sent ile 15 dolar arasında değişiyor ve çoğunluk 1 doların altında. Google, yapının organik yapısı nedeniyle bir aralık veya tahminde bulunmaz.
Bununla birlikte, bazı konular daha fazla ödeme yapıyor. Oldukça rekabetçi anahtar kelimeler: para kazanmak, cinsiyet vb. Yüksek arama sayısı nedeniyle tıklama başına daha fazla kazanç elde edebilir. Anahtar kelime sonuçları ne kadar rekabetçi olursa, reklamverenler o kadar fazla ödeme yapar.
Google, sahibinin her bir reklam için ne kadar aldığını göstermez, ancak kazanılan toplam toplam herhangi bir zamanda görüntülenebilir. Belli bir zaman dilimi için tıklama başına ortalama almak üzere matematiği yapabilirsiniz.

AdSense ile nasıl para kazanılır?
İlk önce bir AdSense hesabı oluşturmanız gerekir. Ardından bu hesabı Özel Arama Motoru Hesabınızla ilişkilendirin. Bu işlemi takip edin:

 1. AdSense'e gidin ve oturum açın.

 2. Tıklayın üzerinde Reklamlarım tıklayın.

 3. Yeni bir Reklam birimi oluşturun: içerik>Reklam Birimleri, ve Tıklayın + Yeni Reklam Birimi buton.

 4. Reklam birimine bir ad verin. Standart biçimlendirme, verileri yönetmek için en iyisidir.

 5. Bir beden seçin.

 6. Reklam türünü ayarlayın.

 7. Özel bir kanal oluşturun. Bu, reklam gruplandırmasına ve sayfadaki konuma izin verir.

 8. Reklam stilini oluşturun. En iyi uygulama, web sitenizle devam ettirmektir.

 9. Tıklayın Kaydet ve Kodu Al düğmesine basarak sitenizin HTML kodunu alabilirsiniz.

 10. Kodu sitenizin HTML geliştirme alanına yapıştırın. Yardıma ihtiyacınız olursa Google'ın kod uygulama sürecini ziyaret edin.
Son söz
Google'ın AdSense'i, bir web sitesini korurken biraz para kazanmanın mükemmel bir yoludur.

Bu öğeyi yazdır

  Visual Basic 6 Kılavuzu
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:21 PM - Forum: Visual Basic - Cevap Yok

İyi bir Visual Basic programcısı olmak önemli bir dosya ve denetimleri için iyi adlarını kullanmaktır. Ekstra bir iş gibi görünebilir, ancak uzun vadede daha hızlı kod yazmanıza ve kendinizin ve başkalarının kendi kodunuzu daha iyi anlamalarına izin verir.
Önekler için kullandığım bir kural, öneki küçük harfle, sonra da denetim veya dosya adının ilk harfini büyük harfle tutmaktır.

Dosyalar için önekler:
prj = Proje
frm = Form
mod = Modül
cls = sınıf
usr = kullanıcı kontrolü
Ortak Kontrollerin Önekleri
lbl = Etiket kontrolü
cmd = Komut düğmesi
img = Görüntü kontrolü
pic = Resim kutusu
tmr = Zamanlayıcı
shp = Şekil
chk = Onay kutusu
lst = Liste kutusu
txt = Metin kutusu
opt = Seçenek düğmesi (Radyo düğmesi)
hs = Yatay kaydırma çubuğu
vs = Dikey kaydırma çubuğu
cbo = Birleşik giriş kutusu
mnu = Menü
sck = Winsock

Bu öğeyi yazdır

  Uygulamalar için Visual Basic
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:20 PM - Forum: Visual Basic - Cevap Yok

Uygulamalar için Visual basic, veritabanları oluşturmak, vba otomatik filtresini kullanmak, makrolar, işlevler, pivot tablolar, formlar ve çok daha fazlasını excel içinde oluşturmak için kullanılabilen bir programlama dilidir. İşgücündeki uygulamalar için visual basic kullanımı gittikçe artmakta ve yüksek talep görmektedir. Şirketler, operasyonlardaki müşteri kayıtlarını, satış ve üretimi izlemek için günlük, haftalık ve aylık bazda raporların alınmasına ihtiyaç duymaktadır. Bu raporlar ayrıca şirket için hedefler belirlemek ve şirket içindeki belirli departmanlar veya iş birimleri için performans hedefleri belirlemek için kullanılabilir. Uygulamaların programlanması için Visual Basic, çoğu şirket bilgisayarlarda Microsoft ürünlerini kullandığından beri çoğu şirket için çok uyumlu bir programlama dili haline gelmiştir.

İş yerlerinin çoğunda bilgisayar vardır ve bu bilgisayarların çoğu Microsoft tabanlı bilgisayarlardır. Bu, VBA'nın sahip olması için iyi bir programlama becerisinin başlıca nedenlerinden biridir çünkü uygulamalar için visual basic, excel ve Microsoft erişim veritabanı projeleri gibi Microsoft ürünleriyle birlikte kullanılabilir.

Programlama becerileri ve çağrı yapan bir programcıya sahip olmak, herhangi bir şirketin rekabet edebilmesi ve Kurumsal Amerika'daki rekabete ayak uydurması için kritik öneme sahiptir. Çoğu şirket şu anda internette ve müşteriler ve çalışanlar için web siteleri var. Müşteriler bir ürün veya hizmet satın almak için bir web sitesine gidebilir. Çalışan, müşteri satın alımından web sitesine yerleştirilmiş bir veritabanına veri girmek için şirket içi bir web sitesine gidebilir. Uygulamalar için Visual basic bu tür veritabanları için kullanılabilir.

Uygulamalar için visual basic programlama dili, verileri hesaplamak veya büyük veri çalışma sayfalarını aramak için karmaşık görevlerin yerine getirilmesine yardımcı olmak için excel ile doğrudan kullanılabilir. Bu karmaşık görevler, hangi görevin gerçekleştirileceğini excel'e bildirmek için yazılmış bir yordam veya bir dizi kodla gerçekleştirilebilir. VBA, birçok farklı programla entegre edilebilen ve şirketlere sıkıcı günlük işler için harcanan zamandan ve paradan tasarruf edebilen eşsiz bir araçtır.

Uygulamalar için visual basic konusunda uzman olun ve bir varlık haline gelebilir ve şirketin geleceği için büyük miktarda veri işlemede şirketin daha fazla zaman verimli ve doğru olmasına yardımcı olabilirsiniz. Uygulama programlama için Visual Basic, çevrimiçi sınıflar aracılığıyla veya dünyadaki çoğu şehirde çoğu kolej aracılığıyla edinilebilir.

Bu öğeyi yazdır

  Python Neden Tercih Edilen Bir Dil?
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:20 PM - Forum: PYTHON - Cevap Yok

Ancak işletmeniz dinamik bir web tabanlı çözüme ihtiyaç duyabilir; programlama dillerinde mevcut olan geniş seçenekler sizi şaşırtabilir. Başlangıçta bir dil veya platform seçmenin kesinlikle en önemli kararlardan biri olduğunu anlamak önemlidir. Birden fazla gelişim dili olmasına rağmen, Python, özellikle birden fazla nedenden dolayı yeni başlayanlar arasında en çok tercih edilen dil haline geliyor. Daha hızlı gelişim döngüleri ile tanınmasının yanı sıra, Python değişen ve artan gereksinimleri oldukça hızlı bir şekilde karşılayabilir.
Python'un başlangıçlar için tercih edilen bir dil olmasının nedenlerinin listesi:

1. Kullanıcı Dostu
Python, kolay okunabilirliği nedeniyle oldukça popüler bir dildir. Düzensiz sözdizimi, yeni başlayanların bu programlama dilini kolayca kullanmasına yardımcı olur. Ek olarak, Python, kullanıcı dostu hale getiren dahili bir sözlük veri yapısına sahiptir. Python ayrıca destek kodunun uzunluğunu en aza indiren yüksek seviyeli veri yazımı içerir.

2. Hız ve Artan Verimlilik
Küçük başlangıçlar söz konusu olduğunda, hızlı pazarlama ve yeni özelliklerin uygulanması gibi faktörler büyük önem taşımaktadır. Python, süreç kontrolü ve güçlü entegrasyon sağlayan nesne yönelimli bir tasarıma sahiptir ve bunlar hız ve üretkenlikte artışa neden olur. Python, karmaşık ağ uygulamaları oluşturmak için de tercih edilen bir seçenek olarak kabul edilir.

3. Karmaşıklıkla Mücadeleye Yardımcı Olur
Başlangıç ve sosyal ağların çoğu web'e dayalıdır ve Python karmaşıklık ile başa çıkmak için idealdir. Python'u kullanarak, farklı sistemlerin entegrasyonu gibi daha fazla zaman ve çaba gerektiren çok sayıda sorunun üstesinden gelmeyi seçebilirsiniz. Python, yeni kurulan işletmelerin gelecekte işlerini büyütmeleri için gerekli olan ölçeklenebilirliği de sağlar.

4. Küçük Bir Ekip Yeterli
Python, programcıların bir kavram hakkındaki kanıtları kolayca belgelemelerini sağlar. Python'u kullanırken, üstün kaliteli bir ürün oluşturmak için dev bir geliştirici ve tasarımcı ekibine gerek yoktur. Bu kesinlikle yeni kurulan şirketlere ve orta ölçekli kuruluşlara kaynak tasarrufu yapma ve çeşitli fikirler üzerinde çalışma ve çalışma konusunda yardımcı olur.

5. Daha Hızlı Kazanma Fırsatı
Python bir kişinin daha hızlı çalışmasına yardım ettiğinden, ilk harcamalarda biraz daha büyük bir artışla yeni başlayanlar daha büyük karlar elde edebilirler. Projenizi Python üzerinde oluşturup destekledikten sonra, geri dönüşler daha hızlı olur. Python, bu nedenle, girişimcilere hızlı bir şekilde para kazanmalarına yardımcı olur, bu da onlar için kesinlikle faydalıdır.

6. İstemi Desteği
Yeni başlayanların çoğu, ciddi teknik sorunlar olduğunda anında destek aldıkları için Python'u kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca, ürününüzün yüksek kalitede ve çökmelere daha az eğilimli olmasını sağlar.

7. Oluşturması Kolay Prototipler
Python genellikle büyük projeler için kolay bir çözümdür. Python'da yazılmış bir şeyi yeniden yazmak genellikle daha kolaydır. Ayrıca, Python zaten çalışan bir prototipe sahip olduğu için prototip yazmak için kullanışlıdır. Bu özellik, girişimcilerin paradan ve zamandan tasarruf etmesine ve bir iş fikrinin işe yarayıp yaramadığına bakmasına kesinlikle yardımcı olur.
Bu son derece rekabetçi iş dünyasında, yeni başlayanların hızlı büyümesi çok önemlidir. Python, yeni kurulan şirketlerin minimum sürede ve indirimli fiyatlarla çalışan bir ürün elde etmesine yardımcı olur.

Bu öğeyi yazdır

  Python Web Uygulamaları Selenyum İle Test Etme
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:19 PM - Forum: PYTHON - Cevap Yok

Python şu anda diğer modern programlama dillerinden daha popüler. Yorumlanan ve nesneye yönelik programlama dili, güçlü bir sunucu tarafı komut dosyası dili olarak dünyadaki geliştiriciler arasında da oldukça popülerdir. Python, geliştiricilerin kavramları daha az ve okunabilir kod yazarak ifade etmelerini sağladığından, programcıların geliştirme süresini önemli ölçüde azaltmaları kolaylaşır. Aynı zamanda, geliştiricilerin hızlı bir şekilde yüksek performanslı ve karmaşık Python web uygulamaları oluşturmak için Django gibi popüler web çerçevelerini kullanma seçeneği de vardır. Bununla birlikte, geliştiricilerin popülerliğini ve karlılığını artırmak için Python web uygulamasının görünümünü, hissini ve performansını iyice değerlendirmeleri gerekiyor.

İnternet uygulamalarını test ederken, geliştiricilerin PAMIE, PyXPCOM, yel değirmeni, SST ve Selenium gibi bir dizi tarayıcı otomasyon aracı arasından seçim yapma seçeneği vardır. Ancak çoğu geliştirici, Python web uygulamalarını verimli bir şekilde test etmek için Selenyum'u diğer çerçevelere tercih ediyor. Diğer web tarayıcısı otomasyon araçlarının aksine, Selenium, test profesyonellerinin Python, C #, Java, PHP, Ruby ve Python gibi çeşitli dillerde test komut dosyaları yazmasına izin verir. Bu yüzden testçilerin Python'da test komut dosyaları yazarak Python web uygulamasını test etme seçeneği vardır. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin Python web uygulamalarını test etmek için Selenyum kullanmasının birkaç nedeni vardır.

Bu öğeyi yazdır

  Python Neden Kalıcı Bir Dil
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:18 PM - Forum: PYTHON - Cevap Yok

Python ilk olarak Van Rossum tarafından Aralık 1989'da bir hobi dili olarak tasarlandı. Ayrıca, genel amaçlı programlama dilinin büyük ve geriye dönük uyumsuz sürümü 3 Aralık 2008'de yayınlandı. Ancak Python yakın zamanda bir dizi sörveyör tarafından Büyük popülerlik, Python'un modern bir programlama dili olarak etkinliğini göstermektedir. Aynı zamanda, Python 3 şu anda dünya çapında geliştiriciler tarafından çeşitli masaüstü GUI, web ve mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılmaktadır. Python'un büyük popülaritesinin ve pazar payının daha uzun bir süre boyunca bozulmadan kalmasının birkaç nedeni de vardır.
Python'un Büyük Popülerliğinin Gelecekte Bozulmamasının 8 Nedeni

1) Çoklu Programlama Paradigmalarını Destekler
İyi geliştiriciler, büyük ve karmaşık uygulamalar geliştirmek için gereken zaman ve çaba miktarını azaltmak için genellikle farklı programlama paradigmalarından yararlanır. Diğer modern programlama dilleri gibi, Python da nesne yönelimli, fonksiyonel, prosedürel ve zorunluluk dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan bir dizi programlama stilini destekler. Ayrıca dinamik tip sistemle birlikte otomatik bellek yönetimine sahiptir. Böylece programcılar büyük ve karmaşık yazılım uygulamalarının geliştirilmesini sağlamak için dili kullanabilirler.

2) Programcıların Uzun Kod Yazmasını Gerektirmez
Python, kod okunabilirliğine tamamen odaklanarak tasarlanmıştır. Böylece programcılar dağıtılmış takımların üyeleri tarafından kullanılabilen okunabilir kod tabanı oluşturabilirler. Aynı zamanda, programlama dilinin basit sözdizimi, daha uzun kod satırları yazmadan kavramları ifade etmelerini sağlar. Bu özellik, geliştiricilerin büyük ve karmaşık uygulamaları öngörülen bir sürede yapmasını kolaylaştırır. Diğer programlama dillerinin gerektirdiği belirli görevleri kolayca atlayabildikleri için, geliştiricilerin uygulamalarını sürdürmeleri ve güncellemeleri daha kolay hale gelir.

3) Kapsamlı Standart Kütüphane Sağlar
Python, geniş standart kütüphanesi sayesinde diğer programlama dillerinden daha fazla puan alır. Programcılar bu kütüphaneleri daha uzun kod satırları yazmadan çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanabilirler. Ayrıca, Python'un standart kütüphanesi, içine yazılmış çok sayıda yüksek kullanımlı programlama görevi ile tasarlanmıştır. Böylece, programcıların dize işlemleri, web hizmetlerinin geliştirilmesi ve uygulanması, internet protokolleri ile çalışma ve işletim sistemi arabirimini yönetme gibi görevleri gerçekleştirmelerine yardımcı olur.

4) Web Uygulaması Geliştirmeyi Etkiler
Python, genel amaçlı bir programlama dili olarak tasarlanmıştır ve yerleşik web geliştirme özelliklerinden yoksundur. Ancak web geliştiricileri, Python'da modern web uygulamaları yazmak için çeşitli eklenti modülleri kullanır. Python'da web uygulamaları yazarken, programcılar Django, web2py, TurboGears, CubicWeb ve Reahl dahil olmak üzere birçok üst düzey web çerçevesi kullanma seçeneğine sahiptir. Bu web çerçeveleri, programcıların veritabanı değiştirme, URL yönlendirme, oturum depolama ve alma ve çıktı şablonu biçimlendirme gibi ek kod yazmadan bir dizi işlemi gerçekleştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca web uygulamalarını siteler arası komut dosyası saldırılarına, SQL enjeksiyonuna ve siteler arası istek sahteciliğine karşı korumak için web çerçevelerini kullanabilirler.

5) Yüksek Kaliteli GUI, Bilimsel ve Sayısal Uygulamaların Geliştirilmesini Kolaylaştırır
Python şu anda Windows, Mac OS X, Linux ve UNIX gibi büyük işletim sistemlerinde kullanılabilir. Böylece programlama dilinde yazılmış masaüstü GUI uygulamaları birden fazla platforma dağıtılabilir. Programcılar, Kivy, wxPython ve PyGtk gibi çerçeveleri kullanarak platformlar arası masaüstü GUI uygulama geliştirmeyi daha da hızlandırabilir. Bazı raporlar, Python'un sayısal ve bilimsel uygulamaların geliştirilmesi için yaygın olarak kullanıldığını vurguladı. Python'da bilimsel ve sayısal uygulamalar yazarken, geliştiriciler Python Görüntüleme Kütüphanesi ile birlikte Scipy, Pandas, IPython gibi araçlardan yararlanabilirler.

6) Uygulamaların Prototiplemesini Kolaylaştırır
Günümüzde her kuruluş, farklı ve yenilikçi özelliklere sahip yazılımlar geliştirerek rekabeti yenmek istemektedir. Bu yüzden; prototipleme modern yazılım geliştirme yaşam döngüsünün ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Kodu yazmadan önce, geliştiricilerin özelliklerini ve işlevselliğini çeşitli paydaşlara göstermek için uygulamanın prototipini oluşturmaları gerekir. Basit ve hızlı bir programlama dili olan Python, programcıların fazladan zaman ve çaba harcamadan nihai sistemi geliştirmelerini sağlar. Aynı zamanda, geliştiricilerin sadece kodu yeniden düzenleyerek sistemi doğrudan prototipten geliştirmeye başlama seçeneği de vardır.

7) Mobil Uygulama Geliştirme için de kullanılabilir
Kivy gibi çerçeveler de Python'u mobil uygulamalar geliştirmek için kullanılabilir hale getiriyor. Kütüphane olarak, Kivy hem masaüstü uygulamaları hem de mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılabilir. Ancak geliştiricilerin kodu bir kez yazmasına ve aynı kodu birden çok platforma dağıtmasına izin verir. Kivy, mobil cihazın donanımıyla arayüz oluşturmanın yanı sıra dahili kamera adaptörleri, videoları oluşturmak ve oynatmak için modüller ve çoklu dokunma ve hareketlerle kullanıcı girişini kabul etmek için modüller ile birlikte gelir. Böylece, programcılar iOS, Android ve Windows Phone için aynı uygulamaların farklı sürümlerini oluşturmak için Kivy'yi kullanabilirler. Ayrıca, çerçeve geliştiricilerin Kivy programları oluştururken daha uzun kod satırları yazmalarını gerektirmez. Mobil uygulamanın farklı sürümlerini oluşturduktan sonra, uygulamayı bireysel uygulama mağazası için ayrı ayrı paketleyebilirler. Bu seçenek, geliştiricilerin ayrı geliştiriciler dağıtmadan mobil uygulamanın farklı sürümlerini oluşturmasını kolaylaştırır.

8) Açık Kaynak
2015'in en popüler kodlama dili olarak değerlendirilmesine rağmen, Python hala açık kaynak kodlu ve özgür yazılım olarak kullanılabilir. Büyük BT şirketlerinin yanı sıra, yeni başlayanlar ve serbest yazılım geliştiricileri de programlama dilini herhangi bir ücret veya telif ücreti ödemeden kullanabilirler. Böylece, Python işletmelerin geliştirme maliyetini önemli ölçüde azaltmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda, programcılar yazılım uygulamasına kullanıma hazır özellikler eklemek için büyük ve aktif topluluğun yardımından da yararlanabilirler.

Bu öğeyi yazdır

  Java Netbeans ve Eclipse Karşılaştırma
Gönderen: admin - 02-02-2020, 05:17 PM - Forum: Java - Cevap Yok

Diğer genel amaçlı programlama dillerinin aksine, Java geliştiriciler tarafından masaüstü, web ve mobil uygulamalar oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak geliştiriciler, uygulamaları Java'da verimli ve hızlı bir şekilde yazmak için sıklıkla akıllı tümleşik geliştirme ortamları (IDE), çerçeveler ve araçlar arar. Geliştiriciler, bir dizi Java IDE kullanarak hızlı ve verimli bir şekilde kod yazabilir. Hem NetBeans hem de Eclipse oldukça popüler Java IDE'leri.
Açık kaynak olmasına rağmen NetBeans, Java platformu için resmi IDE'dir. NetBeans tarafından sağlanan özellikler ve araçlar, geliştiricilerin Java 8 ile çeşitli masaüstü, web ve mobil uygulamalar oluşturmalarını sağlar. IDE ayrıca Java'nın yanı sıra HTML, CSS, JavaScript, PHP ve C / C ++ gibi çeşitli teknolojileri de destekler. . NetBeans tarafından sağlanan editörler, analizörler ve dönüştürücüler, programcıların eski uygulamalarını Java'nın en son sürümüne yükseltmelerini kolaylaştırır.

Eclipse Java ile yazılmıştır ve Java uygulama geliştirmeyi basitleştirecek özelliklerle tasarlanmıştır. Geliştiriciler, çeşitli eklentiler kullanarak IDE'yi daha da genişletebilirler. Java'yı Ruby, Perl, PHP, Scala ve Groovy gibi diğer popüler programlama dilleriyle entegre ederek uygulamaları geliştirmek için belirli eklentileri de kullanabilirler. Ayrıca, Eclipse açık kaynaklı bir IDE'dir ve aktif bir topluluk tarafından desteklenir. Bu nedenle, geliştiricilerin temel özelliklerine ve işlevlerine göre NetBeans ve Eclipse'i karşılaştırmaları esastır.

NetBeans ve Eclipse Arasındaki Önemli Farklılıkları Anlama
Java 8 Desteği: Java sürüm 8, lambda ifadeleri, yeni tarih / saat API'sı ve entegre Nashhorn JavaScript Engine gibi çeşitli yeni özellikler ve geliştirmelerle birlikte gelir. Bu nedenle, birçok geliştirici Java 8'deki yeni özelliklerden yararlanmak için Java 8'de uygulama yazmayı tercih eder. NetBeans resmi Java IDE'dir ve Java SE 8'i tamamen destekler. Diğer yandan Eclipse, Java için Eclipse Compiler (ECJ) aracılığıyla yeni Java 8 dil geliştirmelerini uygular. Geliştiriciler, Java 8 tarafından sağlanan yeni dil özelliklerinden yararlanmak için bir dizi adımı izlemelidir.
Java 8 Geçişi: Oracle, Java geliştiricilerine NetBeans kullanmalarını önerir. Bu nedenle NetBeans, Java'nın en son sürümünü yayınlandıktan hemen sonra destekler. Ayrıca, geliştiricilerin eski uygulamalarını Java'nın en son sürümüne taşımasını kolaylaştırmak için bir dizi araç sağlar. Geliştiriciler, uygulamalarını Java 8'e hızlı ve sorunsuz bir şekilde taşımak için NetBeans tarafından sağlanan kod düzenleyicileri, analizörleri ve dönüştürücülerden yararlanabilir. Ancak Eclipse, Java 8 geçişini basitleştirmek için sağlam araçlar sağlamaz.

Eklenti Sayısı: Eklentiler kategorisinde NetBeans üzerinden tutulma puanları. Birçok geliştirici, Eclipse tarafından sağlanan eklentileri kullanarak uygulamaya işlevsellik eklemeyi tercih eder. Ancak, geliştiriciler genellikle Eclipse için birkaç üçüncü taraf eklentisi kullanmak zorundadır. Bu üçüncü taraf eklentilerin kalitesi ve performansı farklıdır. Öte yandan, NetBeans kullanıcıların bir dizi istikrarlı ve kaliteli eklentiden faydalanmalarını sağlar.

Kullanıcı arayüzü: NetBeans'in kullanıcı arayüzü, Eclipse'in kullanıcı arayüzü SWT'ye göre tasarlanmıştır. Swift bir Java yerel hafif araç kiti, SWT ise sistemin temel araç takımı için bir Java. Birçok geliştirici, NetBeans'in kullanıcı arayüzünü Eclipse'in kullanıcı arayüzünden daha basit ve dostça bulur. NetBeans'in basit kullanıcı arayüzü, yeni başlayanların ekstra zaman ve çaba harcamadan IDE'yi öğrenmesini ve kullanmasını kolaylaştırır. Ancak Java programcıları Eclipse ile verimli bir şekilde çalışmak için ekstra zaman ve çaba harcamalıdır.

Yapılandırma: NetBeans birkaç yerleşik kutudan çıkartılmış işlevsellik ile birlikte gelir. Kutudan çıkar çıkmaz işlevsellik, kullanıcıların IDE'yi hızlı bir şekilde yapılandırmasını ve gecikmeden temel programlama görevlerini gerçekleştirmesini sağlar. Ancak Eclipse pek çok kullanıma hazır işlevsellik ile tasarlanmamıştır. Kullanıcılar, genel görevleri yerine getirmek ve uygulamaları verimli bir şekilde oluşturmak için Eclipse eklentilerini kurmalı ve yapılandırmalıdır. Bu eklentiler yeni başlayanların IDE'yi kısa sürede yapılandırmasını ve kullanmasını zorlaştırır.

Diğer Programlama Dilleriyle Çalışma: Her iki Java IDE de geliştiricilerin diğer popüler teknolojiler ve programlama dilleriyle çalışmasını sağlar. NetBeans, Java ile birlikte HTML, CSS, JavaScript, PHP ve C / C ++ 'ı destekler. Benzer şekilde Eclipse, programcıların Java'yı Python, Perl, PHP, Groovy ve Scala gibi bir dizi popüler programlama dili ile entegre etmelerine de izin verir. Ancak NetBeans, araç tabanlı bir IDE olarak tasarlanmıştır ve programcıların belirli projelerle diğer teknolojilerle çalışmasını sağlar. Eclipse, programcıların bireysel teknolojilerle çalışmak için belirli eklentileri kurup yapılandırmasını gerektirir. Bu nedenle, Java geliştiricileri NetBeans kullanırken diğer programlama dilleriyle çalışmayı daha kolay bulurlar.

Maven'e Destek: NetBeans ve Eclipse, yaygın olarak kullanılan bir proje yönetim aracı olan Maven'i destekliyor. Maven tarafından sağlanan eksiksiz yapı yaşam döngüsü çerçevesi, programcıların tüm yapı altyapısını otomatikleştirmesini kolaylaştırır. Ancak birçok programcı NetBeans kullanırken Maven ile çalışmayı daha kolay buluyor. Maven hedeflerini doğrudan NetBeans içinde yayınlayabilirler. Benzer şekilde, Maven komutlarının çıktısını doğrudan NetBeans'te görüntülemek için bir konsol kullanabilirler. NetBeans ayrıca kullanıcıların Maven bağımlılıklarını güncellemelerini, Maven yapılarını başlatmasını ve yeni Maven projeleri oluşturmasını kolaylaştırıyor.

Android Uygulama Geliştirme: Java programlama dili, dünya çapında en büyük pazar payına sahip mobil platform olan Android için mobil uygulamalar geliştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Çeşitli web sitelerinde yayınlanan istatistikler, çoğu Android uygulama geliştiricisinin EcBse'yi NetBeans'e tercih ettiğini gösteriyor. Eclipse, basit ve hızlı olmasının yanı sıra, Android uygulamalarına sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen standart bir UI araç kiti – Swing – de sağlar. Ayrıca, Eclipse SDK tarafından sağlanan çok çeşitli eklentiler, geliştiricilerin ekstra zaman ve çaba harcamadan sağlam Android uygulamaları geliştirmelerini kolaylaştırır. Bununla birlikte, NetBeans ayrıca Android uygulama geliştirmeyi basitleştirmek için çeşitli özellikler ve araçlar sunar.

Kaynak Kod Biçimlendirme: Her iki Java IDE'si de Java ile yazılmış uygulamanın kaynak kodunu otomatik olarak biçimlendirme özelliğine sahiptir. Ancak birçok programcı, Eclipse tarafından sağlanan Java kod biçimlendiricisini NetBeans tarafından sağlanan kod biçimlendirme seçeneklerinden daha verimli bulmaktadır. Eclipse kullanırken, programcılar Java kod formatlayıcısını doğrudan C-S-F kısayolunu kullanarak çağırabilirler. Bu nedenle, Java kodunu esnek ve verimli bir şekilde biçimlendirebilirler.
Genel olarak, hem NetBeans hem de Eclipse açık kaynaklı ve çapraz platform Java IDE'leri. Ancak Eclipse IBM tarafından desteklenirken NetBeans Oracle tarafından desteklenmektedir. Her IDE, Java uygulama geliştirmeyi basitleştirmek ve hızlandırmak için çeşitli yenilikçi özellikler ve araçlar sağlar. Ancak geliştiriciler, her bir Java IDE'nin artılarını ve eksilerini her bir projenin özel ihtiyaçlarına göre değerlendirmelidir.

Bu öğeyi yazdır