PHP Vs Python Karşılaştırma

PHP Vs Python Karşılaştırma
#1
PHP veya Python mu? Soru, şaşırtıcı bir web uygulaması ile büyük yapmak isteyen web geliştirme alanındaki her yeni başlangıç aklına geliyor. Her iki dil de web geliştirmede son derece ve eşit derecede popüler olduğundan ve kendi avantajlarına sahip olduğundan, istediğiniz proje için mükemmel olanı seçmek zordur. Tüm bu yeni başlayanlara hızlı bir karar vermelerinde yardımcı olmak için, bu makale kalemi, ikisi arasındaki farkların uçlarını çeşitli açılardan azaltır.
Programlama hakkında

PHP her zaman önce ve sonra diğer çözümler için web sayfaları oluşturmak için tanımlanmış bir dil olmuştur ve olacaktır. Yani, her şekilde PHP, kodları olan HTML şablonu gibidir. Aksine, Python, geliştiricilere çok fazla esneklik ve özelleştirme seçenekleri sunan çok amaçlı bir dil olarak gelir. Böylece, Python'u seçmek, web projeniz için ihtiyacınız olan işlevselliği sunacak bir çerçeve elde etmek anlamına gelir.

Dil sözdizimi
C benzeri bir dilde usta olan herkes, C benzeri sözdizimine dayandığı için PHP'yi doğru şekilde alabilir. Bununla birlikte, Python dil sözdizimi açısından o kadar basit değildir ve kodlama yolunda bazı büyük ayarlamalar yapmanız gerekir. Örneğin, beyaz boşluklar köşeli ayraçlar yerine önemli hale getirilmelidir.

Öğrenme eğrisi
PHP topluluğu, web geliştirmedeki şeyleri çok kolay ve dostane hale getirmek için mükemmel çabalar göstermiştir. Bununla birlikte, web yaratıcıları sözdiziminde akıcılık geliştirdiler ve bir web tasarımını çevirmek için uygun fonksiyonel kod oluşturmak için araçları kullanabilirler. Öte yandan, Python başlangıçta zordur ve biçimlendirmede hatalara neden olabilir. Şüphesiz, PHP en basit ve son derece öğrenilebilir bir dildir ve Python'u kazanır.
Hata ayıklama ve profil oluşturma araçları

PHP'de hata ayıklama ve profil oluşturma için Google'dan herhangi bir araca ihtiyacınız olduğunda her zaman emin bağlantılar alırsınız. Kapsamlı bir geliştirici ekosisteminin avantajına sahiptir ve herhangi bir aracı kolayca alabilirsiniz. Bu, geliştiricilerin neden bu hata ayıklama için bu tür araçları alma şansı nadir olduğundan Python yerine PHP kullanmayı tercih ettiklerini açıklar. Belki de Python çözümlerine olan ihtiyaç çok daha azdır.
Yukarıdaki tüm noktaları ifade etmek PHP'nin gitmeniz gereken dil olduğunu ortaya koyuyor. Python, kod yazmak veya sözdizimi ile ilgili olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. PHP'yi seçmenin temel nedeni budur. Bununla birlikte, PHP de büyük projelerle karmaşıklaşabilir, ancak bu normaldir. Karmaşık çözümler için profesyonel düzeyde ciddi programlama yapmak her dilde eşit derecede zordur.
Bul
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi


Foruma Git: