Anne Kadınlar

anne kadınlar başarılıdır
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram

Anne kadınlar dünyanın en büyük yönlendiricileri olarak çocuklarımızın en büyük yol göstericileridir. Çocukların ilk olarak her şeyi annesinden öğrendiği gerçeğinden yola çıkarsak; hayata bakış, ahlak, erdem, hakkaniyet, vicdan ve adalet gibi bir çok vasfın doğru şekillenmesinde ve kişilikli bir birey olunmasında ne kadar önemli oldukları yadsınamaz.

İş hayatı ve kariyer gibi nedenlerle çocuk sahibi olmaya vakit bulamayan kadınlar, çok geç kalmadan bu durumu dengelemek adına hayatlarını değiştirmelidirler. Unutulmamalıdır ki çocuk doğurmak beden sağlığı kadar ruh sağlığı için de gereklidir. İnsanın hayatta en çok ihtiyaç duyduğu kavramın sevgi ve önemsenmek olduğu düşünüldüğünde, bu duyguların en iyi tatmini evlat sahibi olmakla en yüksek doyuma getirilebilir. Ayrıca geleceğin başarılı kadınları, başarılı kadınların genlerinden gelirse ve onlar tarafından büyütülürse daha üst seviyelere çıkacaklardır.

Başarılı bir kadın olabilmek için ciddi manada çalışmak ve tutarlı bir şekilde bunu uzun süre devam ettirebilmek gerekir. Çocuk sahibi olmak için geçirilen gebelik süreci ve devamında gelen annelik görevleri bu çalışmaları sekteye uğratabilir. Ama bazen ara vermek gereklidir. Verilen bu arada kariyerden daha fazla kazanımlar elde edilecektir. Ülke ve toplum adına gelecek kaygıları ancak genç bir nüfus ile ortadan kaldırılabilir. Günümüzde gelişmiş Avrupa ülkelerinin en büyük sorunu, nüfusun yaşlanmasıdır. Nüfusun genç tutulabilmesinin yolu, mümkün olan en yüksek sayıda çocuk sahibi olabilmektir. Şehir hayatının zorlu şartlarında ailelerin sahip oldukları çocuk sayısında ciddi olarak azalma meydana gelmekte; ekonomik zorluklar nedeniyle iyi bir gelecek sunamamanın kaygıları insanları iki çocuktan fazlasına ikna edememektedir. Hatta tek çocuk ile yetinen aile sayısı giderek artmaktadır. Gelecek kaygılarının ortadan kaldırılması ile bu durumun çözüme kavuşturulması ivedilikle gerçekleştirilmelidir. Tek çocukta meydana gelebilecek şımarıklık ve bencillik duyguları, kardeş ile ekarte edilmelidir.

Anne kadınlar, daha güzel ve daha yaşanılabilir bir dünyanın anahtarıdır. Mutluluk, annenin çocuğuna bakan gözlerinin parlamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.