Giyim Tarzı

Giyim Tarzınız Nedir?

Giyim Tarzı, insanların kendi bünyesinde içselleştirdiği yakışıklılıkta doğru olanı giymektir. Giyim tarzımız, küçüklüğümüzden beri sosyal çevremiz ve ailemiz tarafından bilinç altımıza kazınan değerlerin dışa vurumudur. Bu tarz bir nevi ruh halimizi yansıtmaktadır. Ruh halimizi en iyi renkler yansıtır. Canlı renkler bizim ne kadar mutlu ve heyecanlı olduğumuzu yansıtır.

Giyim Tarzımız Yadırganır mı?

Bizi biz yapan, kişiliğimize renk katan etkenlerden birisi de elbette giyim tarzımızdır. Siz ne kadar cesur ve aykırı kıyafetler seçerseniz, çevreniz sizi o kadar yargılar. Bu önyargıyı kırabilen kadınlar bazen öyle güzel kıyafet kombinasyonları yaparlar ki, zamanla önyargılar yıkılır, yerine övgü ve gıpta gelir. Toplumun ahlak değerleri ile uyuşmayan kıyafetler için bunu söylemek biraz zor olabilir. Azınlıkta olmak genelde acı çekmek ve dışlanmak ile eşdeğerdir.

Güzellik Giyim İle Olur mu?

Güzellik kavramı yüzyıllar boyunca kadınların en büyük problemi olmuştur. Güzel olmak da güzel olamamakta problem olmuştur hep. Akıllı kadınlar güzelliklerini her zaman pozitif olarak kullanmışlardır. Giyim tarzı kesinlikle güzellikte ciddi anlamda etkisi olan bir faktördür. Giyilen kıyafetlerin modern veya geleneksel olması bile algıyı tamamen değiştirir. Size karşı oluşan önyargıların en büyük nedeni giydiklerinizdir. Bekar bir kadınla anne olan bir kadın arasında bile çok ciddi giyim tarzı farklılığı vardır. Kişinin giyim tarzını elbette en fazla kişinin kendi ruh hali belirler. bu ruh hali, güzel olmaya derinden bir istek duyar.

Giyim tarzımız her zaman bizi yansıtmalı, etrafımızdakilere yanlış mesajlar vererk negatif algı oluşturmamalıdır.