Kıyafette Renk Seçimi

Renk Seçimi Önemli mi?

Renk Seçimi, giyim tarzımızın en önemli aşamalarından biridir. Renkler doğru kombine edilmez ve uyum sağlanmaz ise bırakın şık olmayı, çok komik durumlara düşebiliriz. Şunu da elbette unutmamak gerekir; kullanılan ters renkler bazen hiç umulmadık beğeniler alabilir. Herkesin uzak durduğu renk kombinleri bazen sizin cilt renginiz ve vücut yapınıza çok iyi gidebilir. Bunu denemeden ve görmeden bilemezsiniz. Yeniliklere açık olmak gerekir..

Hangi Renkler?

Günümüzde kıyafetlerin kullanım amacı ve kullanılan ortama göre renk seçilmektedir. Eğer bir iş toplantısına gidecekseniz ve resmi kıyafet zorunlu ise fazla seçeneğiniz yoktur. Siyah veya gri ceket altına beyaz gömlek ve genelde gri renk etek. Eğer kiri fazla olan bir işte çalışıyorsanız elbette ki renginiz beyazdan uzak olacaktır.

Bir gece kulübüne gidiyor iseniz club modunda çok fazla seçeneğiniz olacaktır. İnanılmaz renkli kıyafetlerden sadece siyah renge kadar her türlü kombin seçeneğiniz mevcuttur.

Klasik Olan Yeterli mi?

En klasik renkler elbetteki pastel renkleridir. Siyah ve beyaz her zamanın en klasik renkleridir. Bu renkler hiç bir zaman modasını kaybetmeyecektir. Bilinen en klasik klişe elbetteki bebeklerde görülen pambe ve mavinin cinsiyet seçimidir. Erkek bir bebeğe pembe tulum giydiren bir anne görmek mümkün değildir.

Beyaz giyen bir temizlik görevlisi, siyah giyen bir hemşire veya kot pantolon giyen bir bürokrat göremezsiniz. Her mesleğin kendine özgü kıyafetleriniz kendine özgü renkleri vardır. Bu renklere zaman içinde yakın renkler eklense bile ana renk hiç bir zaman değişmez.

Sizi en iyi yansıtan ve sizi en çok mutlu hissettiren renk her zaman tercihiniz olsun, ancak arada yeni renkler denemeyi unutmayın.